Infolinia: 503 179 482 Krioterapia

Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne to obecnie najpopularniejszy typ szczoteczek elektrycznych. Włosie szczoteczek sonicznych porusza się w bardzo szybkim tempie, jest to około 31 000 ruchów na minutę. To właśnie stanowi przewagę tych urządzeń nad zwykłymi szczoteczkami obrotowymi i tradycyjnymi manualnymi.

Specjalnie skonstruowane włosie, duża liczba obrotów i doskonale wyprofilowana końcówka zapewniają doskonałe czyszczenie zębów i ochronę całej jamy ustnej. Włosia szczoteczki docierają w nawet najgłębsze przestrzenie międzyzębowe, skutecznie usuwają osad i przebarwienia. Jednocześnie doskonale chronią dziąsła. Szczoteczki soniczne są bardzo delikatne, dlatego nie uszkadzają szkliwa zębów i nie powodują podrażnień dziąseł.

Nowoczesna szczoteczka soniczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoką skuteczność oraz wygodę. Na rynku stomatologicznym dostępne jest wiele tego typu produktów. Jak wybrać odpowiedni? Przede wszystkim trzeba szczoteczkę dobrać do wieku osoby, która będzie ją używać. Dla dzieci produkowane są specjalne urządzenia o mniejszej końcówce. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na rodzaj włosia użytego w końcówce oraz sam jej kształt. Warto też zorientować się ile ruchów na minutę wykonuje szczoteczka. Każde urządzenie posiada stosowne wyposażenie, które może się różnić w zależności od modelu. Przed zakupem dobrze jest więc sprawdzić, co w zestawie posiada szczoteczka.

Korzyści z używania szczoteczki sonicznej są ogromne. Przy regularnym jej stosowaniu zęby stają się zdrowe i czyste już po dwóch tygodniach szczotkowania. Ponadto poprawia się też stan całych dziąseł. Szczotkowanie zębów soniczną szczoteczką przywraca im naturalną biel oraz usuwa płytkę nazębną. Szczoteczka soniczna usuwa nawet do sześciu razy więcej szkodliwej płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą manualną szczoteczką.

Masaż limfatyczny sposobem na obrzęki

Masaż limfatyczny sposobem na obrzęki

Jeśli nogi lub ręce puchną, pojawia się na nich obrzęk oraz czujemy się ociężali i trudno nam się poruszać,...
Więcej
Na jaki masaż się zdecydować?

Na jaki masaż się zdecydować?

Gabinety fizjoterapii oferują wiele rodzajów masaży, które są wykonywane na określone dolegliwości....
Więcej
Historia krioterapii

Historia krioterapii

Krioterapia ma swój początek wraz z pojawieniem się ludzkości oraz medycyny. Stosowana była już w starożytności...
Więcej
Krioterapia, czyli leczenie zimnem

Krioterapia, czyli leczenie zimnem

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z Naszym artykułem oscylującym w tematyce krioterapii, która przekłada się...
Więcej