Infolinia: 503 179 482 Krioterapia

Na jaki masaż się zdecydować?

Na jaki masaż się zdecydować?

Gabinety fizjoterapii oferują wiele rodzajów masaży, które są wykonywane na określone dolegliwości. Czasami nie wiadomo, który z nich wybrać, ponieważ oferta zabiegów obejmuje ich wiele rodzajów. Zależy to od naszych oczekiwań co do masażu.

Każdy masaż jest wykonywany w określonym celu i tak naprawdę najlepiej po prostu zapytać specjalistę o to, jaki masaż będzie dla nas najlepszy. Kiedy cierpimy na jakąś dolegliwość lub po prostu potrzebujemy relaksu, to doradzi nam on zabieg, który sprosta naszym potrzebom. Musimy tylko wyjawić, jakie dolegliwości nam martwią lub co chcielibyśmy osiągnąć poprzez wybrany zabieg. Kiedy tylko chodzi nam o poprawę samopoczucia i pozbycie się napięcia, które odczuwamy przez stres i natłok codziennych spraw, to najlepszy będzie dla nas masaż relaksacyjny. Podczas niego uda nam się na nowo odprężyć i zyskać nową energię. Ponadto taki typ masażu pobudza ciało i umysł. Po nim czujemy się o wiele lepiej i odzyskujemy chęci do działania. Jeśli jednak odczuwamy ból i przykurcz mięśni pomoże nam masaż leczniczy czy punktów spustowych. Długotrwały ból pochodzi bowiem od określonych miejsc na ciele. Mogą one natomiast promieniować na jego inne partie. Dla osób, które cierpią z powodu opuchlizny i obrzęków, zalecany jest drenaż limfatyczny. Polega on na przepychaniu limfy z miejsca jej nagromadzenia do sąsiednich naczyń krwionośnych. Dzięki technice powolnych ruchów chłonka rozchodzi się i uwalnia ręce czy nogi od opuchlizny udrażniając przy tym naczynia. Co więcej masaże wpływają również na wygląd skóry, więc warto je stosować w celu pozbycia się cellulitu, blizn albo rozstępów. Zmiany na ciele są zredukowane i na nowo możemy się po serii zabiegów cieszyć jego jędrnością i gładką skórą. 

Masaży jest o wiele więcej niż te tutaj opisane. Pomagają one na dolegliwości bólowe, usprawniają układ ruchu i mobilizują organizm do samoleczenia. Warto więc porozmawiać z fizjoterapeutą i umówić się na jeden z nich.
Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne to obecnie najpopularniejszy typ szczoteczek elektrycznych. Włosie szczoteczek sonicznych...
Więcej
Masaż limfatyczny sposobem na obrzęki

Masaż limfatyczny sposobem na obrzęki

Jeśli nogi lub ręce puchną, pojawia się na nich obrzęk oraz czujemy się ociężali i trudno nam się poruszać,...
Więcej
Historia krioterapii

Historia krioterapii

Krioterapia ma swój początek wraz z pojawieniem się ludzkości oraz medycyny. Stosowana była już w starożytności...
Więcej
Krioterapia, czyli leczenie zimnem

Krioterapia, czyli leczenie zimnem

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z Naszym artykułem oscylującym w tematyce krioterapii, która przekłada się...
Więcej