Infolinia: 503 179 482 Krioterapia

Masaż limfatyczny sposobem na obrzęki

Masaż limfatyczny sposobem na obrzęki

Jeśli nogi lub ręce puchną, pojawia się na nich obrzęk oraz czujemy się ociężali i trudno nam się poruszać, warto wybrać się na masaż limfatyczny, który pomoże nam się pozbyć wymienionych dolegliwości.

Masaż limfatyczny wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych. Specjalista przeprowadza go bardzo powoli, przepychając tym samym limfę z jednego miejsca do sąsiednich naczyń krwionośnych. Płyn ten odpowiada za transportowanie tłuszczów, a także usuwanie z organizmu toksyn i związków powstałych podczas metabolizmu komórek. Dzięki niemu więc nasze ciało jest oczyszczone, prawidłowo funkcjonuje i wzrasta jego odporność. Gromadząca się w jednym miejscu limfa tworzy zauważalne obrzęki, kiedy dotkniemy opuchlizny palce, często pozostaje na skórze dołek. Nadmiar płynu najlepiej jest właśnie usunąć za pośrednictwem masażu. Masaż limfatyczny jest także nazywany drenażem limfatycznym, ponieważ udrażnia on naczynia krwionośne i pomaga w równomiernym rozłożeniu limfy. Polega on na powolnym przepychaniu chłonki, bez gwałtownych ruchów ani zbytniego naciskania. Delikatne głaskanie i powolne ruchy sprawiają, że limfa samoczynnie znajduje ujście i jest usuwana z jednego miejsca na ciele. Znów możemy się więc cieszyć lekkimi nogami, a pierścionek łatwo zejdzie nam z palca. Obrzęki zdarzają się szczególnie latem, kiedy ciepła temperatura potęguje zbieranie się limfy czy zwężanie naczyń krwionośnych. Obydwie tendencje powodują zwiększone ryzyko powstawania na ciele opuchlizny. 

Wiele zabiegów przeprowadzanych w nowoczesnych gabinetach fizjoterapii ma na celu nie tylko leczenie wielu problemów związanych z układem ruchu, ale również pozwala na uwolnienie ciała od dolegliwości dla nas nieprzyjemnych. Dzięki nim na nowo możemy cieszyć się życiem, bez rezygnowania z codziennych czynności przez złe samopoczucie. Masaż limfatyczny jest jednym z zabiegów przywracających radość z życia i uwalniających nasze ciało od obrzęków. Zalecany jest on dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć opuchlizny, również tej pod oczami czy na twarzy.
Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne to obecnie najpopularniejszy typ szczoteczek elektrycznych. Włosie szczoteczek sonicznych...
Więcej
Na jaki masaż się zdecydować?

Na jaki masaż się zdecydować?

Gabinety fizjoterapii oferują wiele rodzajów masaży, które są wykonywane na określone dolegliwości....
Więcej
Historia krioterapii

Historia krioterapii

Krioterapia ma swój początek wraz z pojawieniem się ludzkości oraz medycyny. Stosowana była już w starożytności...
Więcej
Krioterapia, czyli leczenie zimnem

Krioterapia, czyli leczenie zimnem

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z Naszym artykułem oscylującym w tematyce krioterapii, która przekłada się...
Więcej